درباره ASIANSTAR

درباره ASIANSTAR

مسابقه طراحی بسته بندی AsiaStar هر سال توسط اتحادیه بسته بندی آسیا (Asian Packaging Federation) برگزار میشود ، این مسابقه تنها مسابقه در منطقه آسیا در صنعت بسته بندی می باشد ،‌و در واقع میتوان گفت این مسابقه جایزه اسکار بسته بندی آسیا است.

شرکت در این مسابقه و دریافت جایزه آن برای هر شرکت کننده اعتبار و منزلت در سطح منطقه به همراه خواهد اشت و در واقع به منزله مجوز ورود به مسابقات بین المللی دیگر بالاخص مسابقه طراحی بسته بندی که توسط سازمان جهانی بسته بندی برگزار میگردد است .

این مسابقه با نام مسابقه طراحی بسته بندی متداول است ولیکن دربرگیرنده ارائه خلاقیت و نوآوری شرکت کنندگان درتمامی عملکردهای یک بسته از حفاظت تا پایداری است و با درنظر گرفتن تمام وجوه بسته از شکل ظاهری تا مواداولیه تشکیل دهنده نمونه ارسالی مورد بررسی و داوری قرار میگیرد .

هر شرکت کننده اعم از حقیقی یا حقوقی زمانیکه منتخب دریافت جایزه AsiaStar میگردد در واقع این به بدان معناست که طرح وی در سطح منطقه “بهترین بهترین ها” در آسیا است ، و جایزه به همراه گواهینامه دریافت خواهد نمود ،‌ و مجاز به استفاده از لوگوی AsiaStar در سایت و یا بروشورهای شرکت یا موسسه خود را میباشد ، و نام شرکت و مشخصات نمونه منتخب در کتاب AsiaStar Winners’Catalougue چاپ خواهد شد و به تعداد ۱۰ عدد از این کتاب به صورت رایگان در اختیار وی قرار میگیرد.

این مسابقه در ۴ گروه کالایی مورد بررسی و داوری قرار میگیرد :
  1. Consumer Packaging / بسته بندی که به دست مشتری نهایی میرسد
  2. Transportation Packaging / بسته بندی مخصوص حمل و نقل یا لجستیک
  3. Eco-Packaging / بسته بندی پایدار و دوستدار محیط زیست
  4. Student Packaging /بسته بندی هایی که حاوی ایده های نوآورانه از نظر طراحی ، گرافیک و نحوه تولید باشد و شرکت کنندگان دانشجویان و محصلین در رشته های مرتبط می باشند .

بخش جذاب این مسابقه اهداء جایزه APF Presidential Award به شرکت کننده ای است که بالاترین امتیاز از نظر بازاریابی را داشته باشد و این نمونه مستقیم توسط رییس اتحادیه ارزیابی میشود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر http://asianpackaging.org